Ciekawe pomysły na umeblowanie pokojów w domu z palet i skrzyń

Posted on 09/10/2019 4:38am

Gdy interesuje nas problematyka aranżacji wnętrz to możliwe, że ostatnio przeprowadziliście jakiś remont, lub poszukujecie pomysłów do zmiany wyglądu mieszkania. Wtedy pewnie zdajecie sobie sprawę z tego, jak wiele kosztuje dziś każda niewielka nawet szafka. Oprócz wygórowanych cen, meble spotykane w sklepach niewiele się od siebie różnią. Co, jeśli chcemy wprowadzić u siebie coś ciekawszego i oryginalnego?

meble ze skrzynek
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Z pomocą przychodzą meble które skonstruowane są z palet i skrzynek. Ich największą zaletą jest cena (szerzej w tym temacie). Tego rodzaju meble mamy możliwość stworzyć samemu i ustawić niemal w każdym pomieszczeniu. Na rynku dostępnych jest kilka narzędzi do obróbki drewna, ich cena jest niewielka, jeśli tylko chcemy stosować je do samodzielnego, a nie profesjonalnego zastosowania.

Z drugiej strony mamy dostęp do wielu przedsiębiorstw które kupują drewniane skrzynie i palety, gdzie możemy zakupić za niewysoką cenę potrzebny nam surowiec. skrzynki wykonane są niejednokrotnie z bardzo gładkich desek, co aż prosi się o ich dalsze zastosowanie. Nie wymagają one ciężkiej obróbki stolarskiej, a jedynie nadania im odpowiedniego kształtu.Totalnie zupełnie inną kwestią jest szczęście, jakie daje samodzielne zrobienie takich mebli z palet i skrzynek, oraz pochwalenie się nimi przed znajomymi. Wizualizujcie sobie ich zdziwienie - już samo to dopinguje do działania. Nie ma co ukrywać że należy mieć trochę własnych zdolności manualnych, jednak nie trzeba załamywać się przy pierwszych niepowodzeniach. Musimy pamiętać, że pracujemy na łatwo dostępnym materiale, a pierwsze próby trzeba traktować jako zdobywanie doświadczenia z tego powodu mamy prawo z powodzeniem wyrzucić i zaczynać od nowa - więcej takich produktów.

Z mojego doświadczenia mogę dopowiedzieć, że dobrym treningiem jest wykonanie szafek lub półek do piwnicy czy na strych. Zdarza się również iż znajdziemy u siebie ukryte możliwości które mogą przydać się nie tylko przy przygotowywaniu wyposażenia do swojego domu.

Tags: narzędzia, materiał, remont, piwnica, szafka, deska