Czy złącza typu USB 1 są nadal potrzebne?

Posted on 13/12/2019 7:36am

W roku 1996 na rynek IT zawiatały kable posiadające złącza typu USB. Obecnie znakomicie każdemu znane, musiały przejść na początku trudną ścieżkę. W tym artykule przyjrzymy się pierwszemu modelowi.


Poprzednik wszystkich aktualnie będących w sprzedaży łączy typu USB, czyli USB 1.


zamontowana klimatyzacja
Author: Mike Prosser
Source: http://www.flickr.com


usb mini
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com


0 był czymś rewolucyjnym. Z jakiego powodu? Pierwotnie, nim wymyślono USB, drukarki, klawiatury, myszki i niezliczenie wiele innych maszyn posiadało własne złącza, co było kłopotem dla producentów pierwszych komputerów stacjonarnych, gdyż istotnie komplikowało to składanie komputera - zerknij.


Niestety, lecz czas pokazał, że złącza USB 1.0 mają sporo wad, toteż jak najszybciej wyprodukowano polepszoną wersję USB 1.1, jaka wprowadzała parę zmian. Otóż, zwiększała szybkość transporu informacji z procesora i co istotniejsze nie zużywała się tak szybko. Obecnie wytwórcy komputerów odstępują od produkcji w swoich maszynach łączy typu 1.0 albo 1.1, co niestety zmusza nas żebyśmy albo nabywali przejściówki lub kompatybilne urządzenia. Na szczęście istnieją jeszcze wytwórcy pierwotnych typów łączy USB, którzy produkują niedrogie wymienniki, gdy nasze stare kable (zobacz przewody elektryczne) się zniszczą, natomiast firmowych już nie możemy dostać. Jedną z takich marek jest Sandisk, powstała w Stanach Zjednoczonych firma, sprzedająca dzisiaj najlepsze łącza typu USB na świecie. Toteż USB SanDisk jest uznanym przez twórców komputerów złączem, które oferuje zdumiewającą prędkość przesyłu danych. W ofercie tej marki znajdziemy właśnie złącza pierwszej generacji 1.0 i 1.1, w bardzo przystępnych cenach. To jest jak najbardziej przyczyną niebywałego sukcesu firmy SanDisk, że nie zaprzestała produkcji złączy USB 1.0 i 1.1. Natomiast nowa seria to znaczy 2.0 posiada wbudowane złącze USB mini, jakie, jak zapowiada producent jest kolejną rewolucją, gdyż, oferuje przesył danych z prędkością aż do 2 Gb/s oraz możliwość - przejdź.


dron
Source: pixabay.com


luźnego zwiększania długości przewodu, bez żadnego spadku szybkości transportu informacji.
Łącza typu USB, nazywane profesjonalnie uniwersalną magistralą szeregową stały się przyczynkiem do rewolucji toteż aż do dziś są podstawowym złączem zasadniczo we wszystkich maszynach. To łącza USB pozwoliły na ujednolicenie produkcji PCtów. firma SanDisk jest obecnie najlepsza pośród pozostałych producentów.

Tags: transport, producenci, kable, firma