Czym jest branża automotive oraz jakiego typu ludzi na pewno do niej potrzeba? Co jest ważne w w tym temacie?

Posted on 13/04/2019 3:59am

Jakich osób najbardziej potrzeba w branży automotive? To z dnia na dzień bardziej popularna kategoria na rynku pracy, z tego powodu dużo osób chce spróbować swoich sił. Często szuka się inżynierów różnorakich kwalifikacji, przykładowo jakości, rozwoju lub technologów jak i projektantów. To natomiast nie wszystko. Jak wskazują wszelkie wskaźniki, będzie trwało zapotrzebowanie na pracowników średniego szczebla zarządzania w tego typu firmach, gdyż na emeryturę będą szły osoby, które są w tej branży od bardzo dawna - od 15-20 lat.


technologie
Author: Cindy Sue Causey
Source: http://www.flickr.com
To tak na prawdę byli pierwsi pracownicy, jak dostawcy dla automotive, bo faktycznie tyle lat temu ta branża pojawiła się w Polsce. Jak w każdej branży, tak w automotive najcięższe jest zrozumienie specyfiki jak również praw, które rządzą takim zawodem. Innym ważnym elementem jest zrozumienie specyfiki konkretnego kraju, co jest niezbędne, by pojąć kulturę organizacyjną firmy. Szczególnie jest to istotne, gdy mamy ciągły kontakt z osobami zarządzającymi innej narodowości w firmie w Polsce.

Przy tym w tej pracy wymagane jest doświadczenie w komunikacji wielokulturowej. To tak samo jak produkcja agd, niby cała masa ludzi pracuje na taśmie, lecz grupa ludzi, którzy pracują na lepszych stanowiskach musi mieć umiejętność porozumiewania się choćby w języku angielskim. To również akceptacja innych kultur i chęć do uczenia się. A naprawdę się opłaca, bo w tej branży są spore możliwości rozwoju dla ludzi już zatrudnionych.


sprzęt AGD
Author: Random Retail
Source: http://www.flickr.com
Z tego względu dla tych, którzy planują zacząć karierę w interesującej, wymagającej, a przede wszystkim oferującej zarobek branży, automotive to świetny wybór, gdyż daje doskonały start zawodowy. Dotyczy to osób dopiero, co zaczynających pracę, ale także tych, którzy mają doświadczenie i planują swoje doświadczenie wciąż rozwijać, aby ulepszać swoje kwalifikacje. Dla tych ludzi, wyżej wspomniana branża jest świetna, a jak ukazują różne badania i obserwacje, w przyszłości będzie jeszcze lepiej. Dobrze więc rozpocząć wcześnie, by później czerpać z możliwości, jakie daje nam branża automotive.

Tags: automotive, możliwości rozwoju