Drony jako ciekawy gadżet dla amatora i przydatne narzędzie pracy dla profesjonalistów

Posted on 01/06/2019 8:37am

Sporo osób bardzo lubi otaczać się dużą ilością gadżetów. Najlepiej jeśli są nowoczesne oraz zapewniają sporo przydatnych funkcji. Tak jest z coraz to nowszymi modelami smartfonów, a ostatnio na popularności niesamowicie zyskują drony. Używane są coraz częściej w różnych branżach, lecz również pojawiają się te do użytku prywatnego. Co oferuje nam ten produkt, o którym ostatnimi czasy tak wszędzie głośno? Przede wszystkim urządzenia te są świetnym narzędziem w zawodzie filmowca, lub fotografa. Za ich pomocą możemy wykonać wiele jedynych w swoim rodzaju ujęć.

drony
Author: Dave Lauretti
Source: http://www.flickr.com
Potrafią się one dostać w miejsca, gdzie normalnie mielibyśmy duży problem, żeby dotrzeć. Tak właśnie działa DJI Phantom 4, jaki jest stosunkowo mały i nie kosztuje strasznie dużo, łatwy w obsłudze, a przy tym potrafi robić całkiem dobrej jakości filmy (pełna specyfikacja drona DJI Phantom 4). Oprócz tego trzeba powiedzieć również, że jest on jednym z najmniejszych dronów, a przy tym może mieć przymocowany ciężar odpowiadający sportowej kamerce. O popularności takich urządzeń głównie zadecydował fakt, że stały się one gadżetami dostępnymi na prawie każdą kieszeń. To też miało wpływ na wzrost sprzedaży. Są one nawet do dostania w niektórych popularnych punktach RTV AGD, a nie tylko w specjalistycznych miejscach dystrybucji.

Warto napomknąć także, że moda na drony nie zaczęła się od Phantoma, lecz już od jego poprzednika, czyli DJI Inspire 1. Wiele z dostępnych obecnie funkcji było już właśnie w tej wcześniejszej wersji. Tak jak na przykład dwa pomocnicze obiektywy, działające jakby para oczu, która dobrze się sprawdza gdy GPS nie spełnia swojej roli. Przykładowo w pomieszczeniach. Istotną różnicą pomiędzy takimi dwoma urządzeniami jest również czas lotu, a konkretnie zwiększył się on o 23 minuty.

Do czego często używane są tego typu urządzenia? Profesjonalistom posiadającym własny biznes w branży fotograficznej albo filmowej, pozwalają rozszerzyć zakres swoich usług. Coraz bardziej popularne są przyjęcia weselne, na których w rolę fotografa czy filmowca wciela się właśnie dron obsługiwany z dołu przez osobę odpowiedzialną za obsługę zdjęciową tej imprezy. Coraz więcej młodych par chce mieć taką pamiątkę z wesela, gdyż ujęcia różnią się całkowicie od tych klasycznych. Natomiast w rękach amatorów, takie urządzenie może stać się całkiem ciekawym gadżetem przydatnym w odkrywaniu niedostępnych normalnie terenów. Jeżeli przy tym popracujemy nad jakością takich filmowanych obrazów, może nam wyjść coś naprawdę interesującego.Tags: GPS, produkt