Fotografujmy!Róbmy zdjęcia!. Utrwalajmy wzruszające momenty w obrazach.

Posted on 27/02/2021 7:39am

Udane zdjęcia ze wspólnych wakacji czy spotkań w gronie rodziny to najlepsza pamiątka, jaką możemy sprawić sobie i najbliższym osobom. Dzięki nim będziemy mogli w każdej chwili wrócić do wspaniałych wydarzeń z przeszłości i przypomnieć sobie wszystkie ulotne szczegóły.


olympus sz-30mr
Author: William Murphy
Source: http://www.flickr.com
wycinanie laserowe
Author: Maciej Wojnicki
Source: http://www.flickr.com


Dzisiejsza technika pozwala nam na utrwalanie w doskonałej jakości. Do lamusa odeszły czasy zwykłych czarnych aparatów na kliszę, które nie pozwalały na podejrzenie zrobionych ujęć i groziły prześwietleniem wszystkich kadrów. W większości przypadków ludzie przywozili z urlopu 24 lub 36 zdjęć, bo tyle klatek miał standardowy film. Wiele z nich przepadło w efekcie niewłaściwego otwierania aparatu i wyjmowania kliszy.

Zaintrygował Cię ten tekst? Wejdź zatem do następnego zagadnienia i czytaj serwis alarmów Gdańsk dużo o interesujących Cię kwestiach.

Prawdziwym przewrotem w fotografii okazało się wejście na rynek|Prawdziwy przewrót w fotografii spowodowało pojawienie się pierwszych aparatów cyfrowych. Ich przewaga wynikała z dwóch rzeczy: możliwości zrobienia niczym nieograniczonej ilości zdjęć oraz opcji ich natychmiastowego podglądu. Rozwój technologii jest na tyle szybki, że współczesne smartfony posiadają aparaty o lepszych parametrach niż te, które cechowały pierwsze dostępne na rynku cyfrówki. Dzisiaj w sprzedaży dostępne są supernowoczesne aparaty, które umożliwiają nam nie tylko robienie doskonałych jakościowo i kręcenie filmów, ale także ich bezprzewodowe przekazywanie na dysk komputera. Większość z nich posiada rewelacyjny zoom optyczny oraz daje użytkownikom możliwość korzystania z kilku ciekawych filtrów. Wśród zapalonych fotografów szczególną popularnością cieszy się marka Olympus i jej sztandarowe modele: Olympus SZ-10, Olympus SZ-30MR więcej czy Olympus Tough. panasonic dmc-fz18


Pierwszy ze wspomnianych modeli to klasyczny kompakt, drugi to aparat stworzony dla podróżnych. Model Though z kolei charakteryzuje się wyjątkową odpornością na wstrząsy. Wielką konkurencję dla produktów firmy Olympus stanowi model Panasonic DMC-FZ18.

Tags: modele, firm, technika, użytkownik