Jak na przykład bezpiecznie składować dane w chmurze?

Posted on 14/03/2019 7:32am

Aktualnie coraz częściej mówi się o zapisywaniu danych w chmurze a także o rozlicznych niebezpieczeństwach z tym połączonych. Powinno więc ustrzec się ewentualnych zagrożeń i dowiedzieć się jakim sposobem bez uszczerbku i bez żadnego niebezpieczeństwa gromadzić dane w chmurze.


wirtualny serwer
Author: Atomic Taco
Source: http://www.flickr.com
Nim jednak przejdziemy do wytłumaczenia tej kwestii wskazane jest wcześniej przybliżyć sobie nieco pojęcie trzymania danych w chmurze.

Teraz wiele osób coraz częściej notuje wiadomości nie na dyskach w swoim komputerze, ale na serwisach zewnętrznych, to znaczy w chmurach.

Chcesz przeczytać nowe ciekawe artykuły? Zapraszamy zatem na witrynę autora (https://www.gohero.pl/dji-mavic-pro-combo). Tam oczekują na Ciebie dokładne treści.

Tak więc dane w chmurze to nic innego jak dane gromadzone oraz użytkowane w Internecie, do których dostęp wolno dostać właśnie poprzez Sieć. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, albowiem do chmury możemy mieć dojście z każdego komputera, tabletu albo innego urządzenia, jakie łączy się z Internetem. (dane (zobacz szczegóły w podanym źródle) na chmurze).

Zdołamy wyróżnić dwa typy chmur - prywatne oraz publiczne. Chmury prywatne są poświęcone dla jakiejś konkretnej grupy osób, przykładowo dla pracowników firm czy też przedsiębiorstw. Chmury publiczne to natomiast infrastruktura, jaką dana firma zdoła proponować wielu uczestnikom równocześnie.

W chmurze możemy w dzisiejszych czasach utrwalać naprawdę wiele danych, takich jak na przykład maile, pliki tekstowe, istotne dokumenty bądź zdjęcia. Niemniej jednak niebezpieczeństwem może być to, że tak naprawdę nie wiemy kto ma dojście do naszych prywatnych plików i nie mamy stuprocentowej gwarancji tajności danych. Umieszczając rozmaite własne rzeczy w chmurze częściowo tracimy do nich dojście, częściowo też są one upubliczniane różnym osobom.


Linux Server Menagement
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com
Wobec tego warto pamiętać o tym, by nie wszystkie znaczące dla nas pliki czy też zdjęcia umieszczać w chmurze. W wypadku poniektórych rzeczy bezsprzecznie lepiej będzie pozostawić je na dysku naszego komputera. Dodatkowo decydując się na dane w chmurze należałoby pieczołowicie przeczytać regulamin, jaki określa korzystanie z tej usługi oraz zwrócić uwagę między innymi na dane dotyczące zachowania poufności.

Tags: tablet, dane