Jak poprawnie zabezpieczyć dane w chmurze i czym jest Ubuntu Server?

Posted on 19/02/2020 7:48am

Trzymanie danych w chmurze staje się teraz coraz bardziej słynne, jednakże jeśli decydujemy się na takie wyjście, bezsprzecznie musimy dowiedzieć się jak wolno zabezpieczyć dane w chmurze. Naturalnie musimy zdać sobie sprawę z tego, iż w Sieci nic nie ginie. Wszystko co wrzucamy do Internetu zdoła zostać upublicznione, nawet jeżeli zadbamy o wysokie bezpieczeństwo udostępnianych plików, zdjęć czy filmów. Naprawdę znaczące rzeczy, ważkie dokumenty czy intymne fotografie musimy więc trzymać z dala od Netu.


dane w chmurze
Source: http://pl.sii.eu/pl/
Żeby porządnie zabezpieczyć dane w chmurze, musimy zadbać o dobre hasło. Nie może to być data naszego urodzenia, imię naszego pupila lub rocznica związku - tutaj dowiesz się więcej. Sporo z tych danych wolno bez trudności odszukać, na przykład na Facebooku czy też innych serwisach społecznościowych tego typu. Do tego zażyłe nam osoby mogą bez trudności wpaść na to, jakie jest nasze hasło. Powinno się wybrać złożone, trudne do odgadnięcia hasło, które będzie składać się z dużych i małych liter oraz liczb.

Jeżeli nie masz pewności, czy opublikowane na niniejszej witrynie wiadomości są wystarczająco rzetelne, to zobacz źródło, które użyto do napisania tego artykułu.

Jeżeli mamy problemy z zapamiętywaniem tego typu haseł, możemy zapisać sobie je na karteczce oraz trzymać w domu - przykładowo w teczce, w której posiadamy każde ważkie dokumenty.


dane w chmurze
Source: cloudia.pl
Pamiętajmy również o tym, aby nie używać jednego, takiego samego hasła do rozmaitych rzeczy, przykładowo banku, poczty mailowej albo zasobów, w których trzymamy dane w chmurze. Zawsze skorzystajmy też ze wypróbowanych dostawców, niech nie skusi nas niska, atrakcyjna cena.

Jeśli zainteresowały Cię treści publikowane na tej witrynie, to z pewnością ta propozycja (https://sport-dog.pl/pl/c/elektroniczne-i-elektryczne-obroze-treningowe-dogtrace/76) również będzie dla Ciebie godna uwagi.

Korzystając z usług, oferowanych poprzez firmy w Internecie, warto zwrócić uwagę na ich doświadczenie, sławę bądź opinie.

Czym jest ubuntu server? Jest to gratisowa, bezpłatna dystrybucja Linux/GNU, która oddana jest do serwerowych zastosowań. Po zinistalowaniu ubuntu server można skorzystać z pakietów stron WWW, baz danych, a także serwera e mail i wielu innych - . Ubuntu Server wydawany jest systematycznie co dwa lata.

Tags: dom, doświadczenie, chmura