Jak zrobić świetną prezentację? Najistotniejszych reguły

Posted on 25/01/2022 3:25pm

Potrzebujesz zrobić rzeczywiście świetną prezentację? Oto najistotniejsze porady!


Prezentacje są znakomitą metodą przekazywania informacji. Aby zrobić dobrą prezentację powinniśmy zrozumieć na początek jedną rzecz.
Prezentacja Prezi nie jest po to, by przekazywać wszystko co pragniesz powiedzieć. Jest całkowicie na opak. Najlepsze prezentacje nie będą mieć żadnej treści, jaką Ty mówisz. Prezentacja służy do tego, aby zobrazować to, o czym mówisz oraz oddać to, czego nie możesz łatwo oddać słowami. Osoby z odległych rzędów nie zdołają tekstu i tak przeczytać.

Czy poszukujesz na tej stronie czegoś wyjątkowo interesującego? Zapraszamy zatem do nowego wpisu. Należy tylko wejść w poniższy link.

Ponadto tekst odciągnie baczność od tego co mówisz. Dlatego pierwszą wytyczną jest wyrzucenie ze slajdów wszystkich dłuższych treści.


Łóżko w sypialni
Author: gjbell
Source: http://www.flickr.com


Naturalnie zatem prezentacja zawiera grafiki, wykresy oraz diagramy, a w małym stopniu tekst. Jeżeli potrzebujesz coś oznajmić, oznajm to, zamiast wrzucać długi przekaz na prezentację. Ponieważ już w prezentacji nie ma długich przekazów tekstowych tekst, który został powiększ. Ułatwisz żywot osobom, jakie siedzą daleko oraz uprościsz przekazanie audytorium najistotniejszych myśli. Minimalna wielkość czcionki to 26. Zwiększ też kontrast, ponieważ nigdy nie wiadomo w jakich warunkach prezentacja będzie demonstrowana.

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Wystarczy przejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej informacji.

Czy ekran będzie dość biały, czy nie będzie wpadać przez okno rażące słoneczne światło, oraz czy projektor będzie w należytym stanie.
Dołóż do prezentacji przezrocze z tytułem prezentacji. Możemy rzucić go na ekran przed zaczęciem, by każdy miał pojęcie o czym zaraz zaczniesz relacjonować przez najbliższą godzinkę.

Tags: projekt, ekran, światło, rzeczy, życie