Jaki system operacyjny będzie najbardziej odpowiedni? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru Linuxa albo Windowsa?

Posted on 05/08/2020 7:59am

Dyskusje o tym, jakiego rodzaju system operacyjny jest najbardziej odpowiedni zawsze wzbudzają dość skrajne emocje. Dość często te emocje sprowadzają się tylko do wyrażenia opinii, które nie są podparte faktami, tymczasem, żeby wiedzieć, jaki system jest najlepiej dopasowany - Linux a może Windows - powinniśmy zwracać uwagę na takie czynniki, jak koszt, wydajność, bezpieczeństwo i użytkowane aplikacje.

Linux server jest systemem bezpłatnym, natomiast Windows obciążony jest kosztami licencyjnymi za każdą z wersji, więc koszt jest tu bardzo istotnym czynnikiem, warto sprawdzić: tiktalik. Ukazuje to więc, że więcej korzyści w tej dziedzinie zapewnia Linux. Co więcej, także wydajność Linuksa na niemal każdej platformie sprzętowej oferuje bardziej pozytywne wyniki - około 25 procent korzystniej niż Windows. Identycznie można powiedzieć o elastyczności, która gwarantuje możliwość przeprowadzenia modyfikacji jądra systemu. To rzecz niedostępna jak mówimy o Windows. Dodatkowo wiele korzyści oferuje to, iż Linuks ma otwarty kod źródło.
windows 8
Author: Microsoft Sp. z o.o.
Source: Microsoft Sp. z o.o.
Nie znaczy to jednakże, że Windows przegrywa w każdej dziedzinie, bo szczególnie jak pomyślimy o cechach obowiązkowych w firmie, to Windows jest najlepszy polecenia. Wspomniana możliwość modyfikacji jądra nie jest jednak dla każdego, ponieważ wymaga wsparcia fachowego personelu IT, jaki może zabezpieczyć ciągłość funkcjonowania środowiska produkcyjnego. Biorąc pod uwagę, że znaczna ilość użytkowników może stworzyć swoje własne odmiany systemu, do utrzymania tego typu środowiska w bezproblemowym funkcjonowaniu obowiązkowe są profesjonalne umiejętności
linux
Author: Jiri Brozovsky
Source: http://www.flickr.com
.A to jest związane z dodatkowymi kosztami. Generalnie więc, Windows nie jest tak bardzo przystosowaną platformą jak Linux, lecz jednakowoż zapewnia stabilność. Natomiast jak rozważamy integrację aplikacji to Windows bardzo w tym pomaga. W obszarze kontroli dostępu Windows jest lepszy od Linuksa, ponieważ mechanizmy kontroli dostępu można w Windows ustawić bez konieczności instalowania dodatków programowych.

Zainteresowały Cię treści podane w tym tekście? Jeśli tak, to czytaj także kofax totalagility zbliżone informacje, tyczące się tego działu. Zapraszamy do nowej witryny.

Jak więc widzimy, jedna ale i druga platforma ma swoje wady i zalety, a to jaką wybierzemy jest zależne od tego, co w danej chwili potrzebujemy. Pamiętajmy, że zaopatrując się w system zawsze najlepiej rozpatrzyć kupno innych koniecznych elementów, jak np. dyski ssd (kliknij i wybierz ), lecz miejmy na uwadze też, żeby kupować je wyłącznie w autoryzowanych punktach. Dzięki czemu mamy pewność, że produkt będzie najwyższej jakości.

Tags: system operacyjny, bezpieczeństwo, wydajność