Jakiego rodzaju zalety ma automatyzacja testów aplikacji na urządzenia mobilne? Po co robi się takie testy?

Posted on 12/05/2019 3:04pm

Pojawiające się na rynku nowe aplikacje na urządzenia mobilne, powinny zostać w odpowiedni sposób sprawdzone. Tym bardziej, gdy ilość aplikacji jest tak duża, trzeba zadbać o to ażeby były one na wysokim poziomie, by były konkurencją dla już istniejących.
[
Dużo bilbordów
Author: Carly Lesser & Art Drauglis
Source: http://www.flickr.com


W tym celu właśnie przeprowadza się testowanie aplikacji ios. Sprawdzić należy czy taka aplikacja jest faktycznie dobrej jakości, czy będzie konkurencyjna w porównaniu z tym, co aktualnie jest na rynku. Podczas testów sprawdzana jest też jej użyteczność oraz logiczność. Obecnie rynek jest niesamowicie wymagający, więc osoby robiące aplikacje powinny uwzględnić sporo koniecznych wymogów. Aplikacje powinny funkcjonować na sporej ilości platform oraz systemów operacyjnych. Poza tym dobrze aby dostosowywały się do różnych wielkości wyświetlaczy. Dlatego właśnie testy tego typu aplikacji są czymś niezbędnym, aby mieć pewność, że wypuszcza się na rynek produkt wysokiej jakości oraz spełniający wygórowane oczekiwania.


Sprawę na pewno ułatwi automatyzacja testów aplikacji mobilnych - zobacz więcej. Dzięki temu można testować cały czas, ponieważ nie trzeba musimy pod uwagę dyspozycyjności pracowników. Oprócz tego cały proces jest niesamowicie usprawniony, ponieważ wszystko jest robione szybciej i dokładniej. Aplikacje przetestowane w ten sposób to pewność, iż spodobają się one osobom korzystającym z nich.
Dobrze jest powiedzieć również o kosztach takich testów, jakie w przypadku automatyzacji są znacznie mniejsze. Dlatego też już większa ilość firm decyduje się na zautomatyzowanie pracy jeśli chodzi o testowanie własnych aplikacji.

Tags: wagi, koszt, typ