Każda spółka, niezależnie od działalności, jest zobligowana zajmować się stale sprawami swego personelu

Posted on 15/05/2020 8:17am

Jeśli jesteśmy prezesem Przedsiębiorstwa, to zazwyczaj skupiamy się na generowaniu zysków. Chcemy, by biznes kręcił się bez kłopotów.


Jednak, należy się także zainteresować HR-em oraz księgowością.


Oświetlenie sufitowe LED
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com


Zazwyczaj bywa tak, że właściciel albo menadżer firmy nie jest zaznajomiony w tym, jakie sprawy kadrowe obecnie dzieją się w firmie. On tylko ogólnie udziela wytycznych oraz trzyma stery własnego biznesu. Od zarządzania działem personalnym są zawsze inne osoby. Z reguły wyłącznie pani kadrowa jest świadoma tego, ile osób pracuje w firmie. Pamięta, kto jaką posiada umowę. Powinna także być na bieżąco z dniami wolnymi, które pobierają poszczególni zatrudnieni. Musi wszystko skrupulatnie zapisywać w programie, żeby zgadzało się z ustawami i wynagrodzeniem. Kadrowa ma ponadto masę innych zadań. Musi tworzyć umowy oraz pilnować wszystkich kwestii związanych z urzędami. I jeszcze oprócz tego musi pilnować kart obecności (tzw. wykazy czasu pracy). Jest tego ogromna masa - przeróżnych dokumentów i zaświadczeń.

Wejdź na ten link oraz zobacz w treści opublikowany w tamtym miejscu artykuł. Są w nim dodatkowe wiadomości. One też prezentują taką tematykę.

Wobec tego w opiekowaniu się sprawami kadrowymi należy być bardzo skrupulatnym i sumiennym. Zazwyczaj należy pilnować porządku. Trzeba brać pod uwagę to, że w niewielkiej firmie z reguły dział kadr i płac bywa jednoosobowy.
W wielkich firmach byłoby to nie do pomyślenia, gdyż jest zbyt duża ilość pracowników. Dział HR zazwyczaj liczy wówczas kilka albo nawet kilkanaście osób. Istnieje również możliwość, by zajmowanie się sprawami kadrowymi przekazać zewnętrznej firmie. Wtedy będziemy mieli ten problem z głowy.

Tags: gra, karty, części, Przedsiębiorstwa, właściciel