Każdy posiada jakieś hobby - bywają osoby, dla których fotografia to miłość na całe życie

Posted on 22/03/2020 7:39am

Pasja do fotografii zazwyczaj pojawia się jeszcze w latach dzieciństwa. Osesek dostaje od dziadka jego ukochany aparat. I zaczyna robić pierwsze zdjęcia.
Zabawa przeobraża się w miłość na całe życie.


obiektywów
Author: Blogging Dagger
Source: http://www.flickr.com


Fotografia dla niektórych fanów może na zawsze być hobby, a u pozostałych przekształcić może się zapewne w sposób na zarabiania. Fotografowie często twierdzą, że ą zadowoleni z połączenia hobby i pracy. Jednak, i jedni i drudzy nigdy nie ograniczają się do kupna tylko jednego aparatu. Z reguły zaczynają swą przygodę z prostszym aparatem, który da się ustawić w mgnieniu oka. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po jakimś czasie i po nabraniu doświadczenia zmieniają aparat na bardziej profesjonalny. Często na ten, do którego da się dokupować obiektywy. Jest ich masa i bywają one stosunkowo drogie. Możemy zamówić obiektyw do pstrykania portretów czy do wyłapywania bardzo oddalonych przedmiotów - przykładowo jelenia, gdzieś na skraju lasu lub księżyca w pełni. Każdy fotograf uczciwie stwierdzi, że obiektywów nigdy za wiele. Jedyny problem, jaki to powoduje jest taki, że torba z obiektywami jest ciężka i najczęściej zajmuje pół walizki, kiedy gdzieś wyjeżdżamy.
Partnerki fotografów powinny uzbroić się w cierpliwość przy każdym wyjeździe na wczasy, ponieważ ich ukochany zapewne będzie robił jedno zdjęcie przez kwadrans. Na początku będzie zakładał obiektyw, potem rozłoży statyw i jeszcze na koniec dobierze właściwy filtr. Za to ujęcie wyjdzie rewelacyjne.

Tags: zdjęcia, fotografie, pracy, kupić