Musimy zaznaczyć, że są różne typy sieci

Posted on 20/05/2020 8:07am

Niby zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze funkcjonowanie w Internecie nie są anonimowe, że do każdego tak na pewno można dotrzeć, a jednak od czasu do czasu dowiadujemy się o nierozważnych zachowaniach, które sprawiają, że ktoś ponosi naprawdę dotkliwą nauczkę. Przez to należy wiedzieć, iż w świecie informatyki istnieje parę sieci, od których zależy, kto ma dojście do naszych danych oraz iż tak na pewno nigdy nie jesteśmy tak anonimowi jak nam się wydaje.


Sieci ip pozwalają na sporo

internet
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Żeby połączyć się z siecią, musimy się połączyć z właściwym serwerem, dlatego właśnie każdy komputer posiada powiązany swój numer IP, jeden się przemienia, kolejny jest taki sam, a co się z tym wiąże, posiadając konkretny numer możemy dotrzeć do danego komputera, a więc też i do jego właściciela.

Sieci ip zagarniają komputery na naprawdę sporym terenie, nie istnieje dla nich praktycznie żadnych ograniczeń, a co więcej za ich pomocą możemy połączyć ze sobą dwa, lub oraz dużo więcej urządzeń, przez to wszystkie tworzą niejako jedność.

Gdy przeczytasz już informacje na prezentowany temat, to poczytaj także również inne wpisy na ten temat - one również okażą się wciągające.

Znajomość numerów IP bardzo często wykorzystywana jest też w różnych konkursach, w których można raz dziennie dawać głosy, bo wtedy dobry system weryfikuje, czy już głosowaliśmy z konkretnego komputera.

Sieci LAN mają mniejszy zasięg

internet
Author: Victor van Werkhooven
Source: http://www.flickr.com
Innym rodzajem sieci, są sieci LAN, a więc takie, które łączą komputery jedynie na mocno wyznaczonym obszarze oraz to jeszcze w dość niedalekiej oddaleniu. Mogą za jej pomocą stać się połączone komputery w tym samym domu, w szkole, albo w firmie. Dzięki tej sieci znacznie prostsze jest przesyłanie danych między tymi komputerami, co jest niezwykle istotne w przypadku zakładu.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z możliwości

Z pewnością Internet proponuje nam nieprawdopodobne możliwości, nie mniej musimy powiedzieć, iż nie daje on pewności, że kiedy zrobimy coś złego, to nikt do nas nie dotrze.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany temat? To świetnie, ponieważ pod linkiem internet sicienko odnajdziesz fascynujące dane, które Cię wciągną.

Należy być mimo wszystko uważnym, bo znajomość właściwych sieci spowoduje, że wcale nie jesteśmy tutaj tak anonimowi jak to kiedyś chciano nam wmówić, a co się z tym łączy, w każdej chwili ma szansę się okazać, iż będziemy odpowiadać za własne czyny.

Tags: komputer, serwer, konkurs, sieć, Informatyka