Najbardziej istotne elementy strony sklepu działającego w sieci

Posted on 11/04/2019 7:57am

Obecnie sklepy działające w sieci stały się stałą częścią rzeczywistości. Coraz większa liczba ludzi bowiem współcześnie robi zakupy w takich sklepach, co wpisuje się w ogólną tendencję do załatwiania jak największych ilości formalności właśnie za pośrednictwem sieci. Wslutek tej tendencji konkurencja w gronie sklepów działających w sieci również jest obecnie bardzo nasilona. Ciągle tworzona jest duża liczba zarówno sklepów z towarami z konkretnej branży, jak i tych bardziej wyspecjalizowanych.


sklep
Author: Emily Conwell
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną częścią internetowych sklepów jest witryna, gdzie prezentują własną ofertę. Jest to bowiem element z jakim klient bezpośrednio się styka i w oparciu o który określa poziom sklepu. Na każdej witrynie bardzo istotnym czynnikiem jest jej przejrzystość. Warunek ten został spełniony przykładowo na stronie sklepu zadowolenie.pl, gdzie nie ma zbędnego natłoku elementów, przez które klient czułby się zagubiony - ciekawe informacje tutaj.


Barwa tła i tekstu

Do chwili obecnej zrealizowano bardzo dużo badań nad przejrzystością witryn WWW.

Ta wskazówka spod linku (https://vectorsoft.pl/bricscad-oprogramowanie/) będzie Ci odpowiadać, gdyż również traktuje o nakreślanym w tym artykule problemie. Co równie ważne, robi to w porywający sposób.

Główny wniosek z tych badań mówił o tym, że najłatwiej czyta się napis czarny umieszczony na białym tle. Oczywiście biały tekst na czarnym tle także jest do przeczytania, jednak u czytelnika powoduje to szybkie zmęczenie narządu wzroku. Z tego powodu duże sklepy zwykle stosują to bardziej zalecane rozwiązanie. Przykładem może być działająca w sieci apteka apteka-sawa.pl, której tło przechodzi od białego do jasnej szarości. Oczywiście branża części sklepów sugeruje wykorzystanie wielokolorowych elementów na stronie. Przykładem
sklep
Author: jason wilson
Source: http://www.flickr.com
dobrego rozwiązania może być sklep internetowy Smyk, który treści na stronie smyk.com umieszcza na biał - apteka-sawa.pl.


Poszukiwanie informacji

Bardzo ważny jest także poziom nawigacji na danej stronie. Rzecz w tym, by użytkownik mógł korzystać z niej z dużą swobodą i nie błądził. Ułatwiają to rozmaite wyszukiwarki zlokalizowane w obrębie stron. Przykładowo strona opomarket.pl posiada duża liczbę okien wyszukiwania po to, by klienci mogli odszukać ogumienie dokładnie odpowiadające ich potrzebom. Wyszukiwać można z kolei na podstawie różnych kryteriów, takich jak na przykład marka posiadanego auta.

Tags: Internet, marka, apteka, sklep, oferta