Najnowsze metody w grach

Posted on 22/03/2020 7:45am

Aktualnie gry komputerowe stosują wiele nowych technologii, o jakich kilka lat temu nawet nie śniło się użytkownikom. Zaowocowało to powstaniem wielu innowacyjnych kontrolerów do gier, nieliczne z nich były nawet zaimplementowane w konsolach nowej generacji. Wyraźnym przykładem rozwoju tych urządzeń jest użycie akcelerometru, jaki występuje w wielu telefonach komórkowych, jak również w typowych kontrolerach już w PlayStation 3. Akcelerometr to urządzenie ustalające lokalizację elementu konsoli w twójwymiarze. Wykorzystanie tego elementu do kontrolerów pozwoliło wzbogacić gry o element zręcznościowy.
komputer
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com
EwolucjaZnaczącym krokiem naprzód w ulepszaniu kontrolerów była technologia PlayStation Move, dzięki której gracz za pomocą kamery i odpowiedniego sterownika mógł wcielić się w bohatera gry i bezpośrednio sterować jego ruchami.

Czy opisywana tu sprawa jest dla Ciebie niebanalna? Jeżeli tak, to uzupełniające materiały zobacz w serwisie (http://impeco.pl/), który zobaczysz tutaj. One też Cię zaciekawią.

Producent wprowadził do sprzedaży specjalne uchwyty na takie urządzenia, umożliwiające przekształcenie dwóch takich urządzeń w kierownicę auta czy karabin maszynowy. Następnym etapem rozwoju gier było zastosowanie przez producenta konsoli Xbox One najnowszej wersji technologii kinect ppe.pl/news.html?tag=kinect. Ta technologia łączy funkcje kamery z mikrofonem i umożliwia kierowanie konsolą z użyciem prostych gestów i komend głosowych. Na dzień dzisiejszy firmy produkujące gry pracują nad wykorzystaniem tych wszystkich rozwiązań we własnych wyrobach. Niektóre gry już częściowo wykorzystują nowe możliwości kontroli postaci.


gra komputerowa
Author: Cauthon
Source: http://www.flickr.com
Gry przyszłości

Eksperci przewidują, że gry nowej generacji będą wykorzystywały więcej zmysłów niż aktualnie, ponadto będą kreowały bardziej realistyczną rzeczywistość. Obraz widziany przez użytkownika będzie uzależniony od ruchów głowy, poza bodźcami wzrokowymi i słuchowymi będzie można rejestrować bodźce zapachowe czy dotykowe. Obecnie tworzone są przyrządy próbne, które już na dzień dzisiejszy pozwalają odczuwać niektóre z tych doznań, bardzo więc prawdopodobne, że będą one zastosowane przez twórców gier.

Wejdź na następną stronę i dowiedz się tutaj sporo o tej samej specjalizacji. Pod podanym linkiem oczekuje na Ciebie ogrom postów.

Przyszłość jest obiecująca, jednak już w tej chwili tworzone są gry umożliwiające dopracowaną kontrolę nad postacią, jedną z nich jest , w którym użytkownik będzie mógł wydawać postaci krótkie komendy głosowe i rzucać zaklęcia z użyciem określonych gestów.

Tags: komputer, kamera, gra