Niuanse technologiczne - rynek zostaje przepełniony produktami w pełni pomocnymi społeczeństwu - czy aby na pewno?

Posted on 10/09/2020 9:31am

Gdy obserwujemy progres technologiczny, jaki ma miejsce w dziedzinie produkcji przemysłowej zauważyć można niezwykle energiczne i ekspansywne zjawisko, które z czasem doprowadza do eliminacji czynnika ludzkiego w procesie pracy. Pomimo tego, iż w doktrynie trwa spięcie co do skutków tego typu stanu rzeczy, zakomunikować można bezdyskusyjnie, iż jest to nieodwracalny.
technologia
Author: Iwan Gabovitch
Source: http://www.flickr.com
Maszyny wykorzystywane w masowej produkcji fabrycznej są dokładniejsze od człowieka, a ich eksploatacja pomniejsza wartości produkcji. Kiedy myślimy o automatyzacji produkcji główne skojarzenie to maszyny oparte na napędach pneumatycznych.

Czy czujesz chęć na następne równie ciekawe posty? Jeśli tak, to pragniemy Cię poinstruować - kliknij i sprawdź (http://irescue.pl/iphone-11-naprawa-cennik/) tu o wiele więcej.

Wiodącym wytwórcą takich silników jest firma Eaton, która specjalizuje się w produkcji napędów o nazwie Char-Lynn - . Produkty Char-Lynn mają dobrze rozpoznawane układy hydraulicznego wspomagania skrętu oraz napędy hydrauliczne małych prędkości, wysokiego momentu obrotowego.

Dają niezawodność oraz charakteryzują się małymi kosztami eksploatacji. Uniwersalność produktów z linii Char-Lynn pozwala na stosowanie ich w zautomatyzowanej produkcji min. farmaceutyków, aut oraz branży budowlanej. Myśląc o systemach hydraulicznych, wspomnieć wypada o zaworach użytkowanych w układaniu linii produkcyjnych. Najczęstsze przeznaczenie znajdują zawory Z2FS oraz Z2S - . Zawór Z2FS, jest identycznym (zdwojonym) zaworem zwrotno−dławiącym zaadaptowanym do zabudowy międzypłytowej.
technologia
Author: darkday
Source: http://www.flickr.com
Natomiast zawór Z2S służy do odcinania strumienia oleju przy przepływie w jednym kierunku, z możliwością sterowania jego otwarciem i otwieraniu swobodnego przepływu w kierunku przeciwległym. Jako ciekawostkę wyszczególnić można fakty, iż towary firmy Eaton zastosowano z uznaniem w budowie stadionu PGE Arena w Gdańsku. Urządzenia zastosowane przez amerykanów nadzorują i obsługują systemy przeciwpożarowe stadionu i dodatkowo system oświetlenia, opisane systemy są w pełni zautomatyzowane. Do ich obsługi nie potrzebny jest udział człowieka. Więcej informacji:

Powyższe przypadki pokazują w jakim kierunku zmierza świat. Jest to droga automatów i laptopów, czas zademonstruje jaki będzie miał ów proces na sprawy bezrobocia i poziomu zatrudnienia na świecie.

Tags: przemysł, bezrobocie, eksploatacja