Nowe metody zastosowania najnowszych drukarek przestrzennych

Posted on 03/11/2020 9:33am

Od jakiegoś czasu często słyszy się o nowych przedmiotach stworzonych z wykorzystaniem techniki drukowania 3D. Drukarki 3D stały się coraz częściej wykorzystywanymi urządzeniami, zarówno na całym świecie, jak i na terenie kraju. Są na tyle rozpoznawalne i cenione, że wiele osób chce mieć taką drukarkę u siebie na własny użytek. Z wolna staje się to wykonalne dzięki temu, że obecnie koszty tego rodzaju drukarek na terenie Polski zaczynają się od 2 tysięcy złotych.

Z kolei liczba ludzi zainteresowanych tym tematem systematycznie rośnie, i to w przeróżnych branżach. Oczywiście kupno takiego urządzenia musi być poprzedzone dokładnymi rozważaniami, dotyczącymi w pierwszej kolejności posiadanych możliwości drukowania rozmaitych rzeczy. Domowi użytkownicy takich urządzeń najczęściej uzywają ich do celów rozrywkowych, jednak technologia ta ulega dynamicznemu rozwojowi, a na dzień dzisiejszy można obserwować już nawet pierwsze drukowane domy.

Niebanalny pomysł na upominek
Skan 3D
Author: Carlos Pacheco
Source: http://www.flickr.com
Rzeczy stworzone z wykorzystaniem drukarek przestrzennych mają najróżniejsze zastosowania. umozliwia przykładowo wykonywanie figurek będących podobiznami prawdziwych osób.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło liceum ogólnokształcące a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Do tego celu daną osobę fotografuje się wysokiej klasy sprzętem ze wszystkich stron, a z tego skanu można następnie wykonać- sprawdź tutaj:Zobacz jak działa wydruk 3D? . Poza tym coraz wieksza liczba osób współcześnie decyduje się na wykonywanie upominków dla bliskich za pomocą drukarek do domowego użytku. Można mieć wówczas pewność, że wykorzystany projekt jest edyny w swoim rodzaju. Poza tym w grę wchodzi również zadowolenie z wykonanej przez siebie pracy i jej rezultatu.

Wykorzystanie figurek 3D
Wspomniane uprzednio trójwymiarowe figurki tworzone za pomocą drukarek przestrzennych mogą mieć zróżnicowane zastosowania. W pierwszej kolejności może to być rodzaj upominku, odpowiednika zdjęcia wybranej osoby. Ponadto figurki 3D często kojarzone są z wykorzystaniem ich do tortów ślubnych, na których umieszczane są podobizny młodej pary. Takie figurki są niezwykle specyficzne i wywołują duże wrażenie ze względu na wysoki poziom realizmu. Oprócz tego takie figurki mogą być również drobiazgiem upamiętniającym ukochaną osobę albo prezentem dla osoby, która wyjeżdża na długo.

Tags: projekt, podróż, zdjęcia, technologia, prezent, upominek