O jakich zagadnieniach należy pomyśleć podczas konfigurowania firmowej sieci z serwerem na oprogramowanie.

Posted on 14/05/2019 11:18am

Przy jakiejś większej firmie, korzystającej z różnego rodzaju oprogramowania do zarządzania firmą ciężko się obejść bez mocnych serwerów. Urządzenia te kosztują znacznie więcej, niż zwykłe laptopy czy komputery, ale też dużo więcej będzie się od nich oczekiwać.


gra komputerowa
Author: Cauthon
Source: http://www.flickr.com


Bardzo często tego typu serwery instaluje się w specjalnych szafach, czasami nawet z osobnym chłodzeniem. Ponieważ takim maszyną trzeba będzie bez przerwy zarządzać, to pomyśleć trzeba o tym, aby podpiąć do niego jakiś monitor - sprawdź naszą propozycję -, przykładowo bardzo dobrze będzie się sprawdzać seria syncmaster firmy Samsung. Ponieważ na serwerach przechowuje się niezwykle ważne dane, to bardzo duże znaczenie ma kwestia archiwizowania danych. Do tego na przykład można wykorzystać oprogramowanie symantec backup exec, monitor syncmaster pozwalające na zarządzanie backupami w środowisku Windows.


urządzenia mobilne
Author: Wawel Service
Interesującym i coraz popularniejszym rozwiązaniem, które się pojawia w sieciach firmowych, są pamięci synology nas synology. Będą to działające w niezależny sposób twarde dyski, umieszczone w obudowie i dające możliwość podłączenia do sieciowej infrastruktury. Przez takie możliwości konfiguracyjne sterować można uprawnieniami do poszczególnych danych na takich dyskach, a mogą z nich korzystać wszyscy uprawnieni pracownicy. Dyski NAS służą przede wszystkim do przechowywania firmowych danych, do jakich dostęp powinny mieć różne osoby.


Jedną z najbardziej cenionych firm które oferują tego typu sprzęt jest synology, urządzenia jej cechują się bardzo dobrym poziomem jakości i dość atrakcyjnymi cenami.

Tags: program, komputer, dyski, firm, różne