Pozbywanie się elektrycznych odpadów – co robić niepotrzebny sprzętem? Czy wiesz, w jaki sposób poradzić sobie ze starym sprzętem?

Posted on 06/10/2019 3:30pm

Prawdą jest, że obecnie mamy większą wiedzę na temat ochrony środowiska, czy lepiej – konieczności jego ochrony. W szkołach, w mediach, przy rozmaitych nawet nie związanych z tą kwestią okazjach, próbuje się mówić czy też przypominać o tym, byśmy w miarę możliwości jak najlepiej dbali o środowisko. Oczywiście, nikt nie wymaga tego, byśmy się angażowali od razu w rozmaite organizacje, ale wystarczy, że będziemy na co dzień dbać o nasze własne otoczenie i byśmy przyjęli nawyki, które pomagają w utrzymaniu środowiska w jak najlepszej kondycji.
agd
Author: sailn1
Source: http://www.flickr.com
Pod tym względem możemy robić w praktyce wiele – właściwie segregować śmieci, wykorzystywać wielokrotnie te produkty, które można użyć więcej razy (jak chociażby opakowania), czy też wyrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w odpowiednie miejsca (poznaj możliwości Utylnia). O ile o tych pierwszych kwestiach udaje nam się przeważnie pamiętać, o tyle z eliminowaniem elektrośmieci we właściwy sposób nadal wielu z nas ma problemy. Odpady tego typu nie powinniśmy składować z innymi artykułami. Często o tym jednak zapominamy i czy to wyczerpane baterie, czy też stare kable lub jakiś zepsuty sprzęt, wyrzucamy najzwyczajniej w świecie do tego samego kosza, w którym gromadzimy odpady takie jak jedzenie czy makulatura. Tymczasem nie należy tego robić tylko przekazywać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawsze do punktów odbioru, które gromadzą tego rodzaju odpady.
Miejsca, o jakich mowa zlokalizowane są najczęściej w taki sposób, aby można było bez problemu je odnaleźć i pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów. Często są to chociażby punkty znajdujące się przy sklepach udostępniających sprzęt elektryczny. Można wówczas bez problemów zostawić wadliwy telewizor, suszarkę, czy telefon. Bardzo często również sklepy proponują zniżki na nowy sprzęt konkretnego typu, w momencie, gdy dotychczasowy oddamy do sklepu podczas robienia zakupów – wtedy możemy więc na tym jednocześnie zarobić (). Ochrona środowiska jednym słowem się opłaca i warto o tym pamiętać. Za przyrodę odpowiadamy wszyscy, tak więc wywiązujmy się z tej roli jak najlepiej i przypominajmy o tym innym.

Tags: środowisko, kable, ochrona