Robot kuchenny jako prawdziwa pomoc dla ludzi regularnie gotujących

Posted on 08/10/2019 12:00am

Robot kuchenny to prawdziwa pomoc dla osób regularnie gotujących. Jego cena zależy od rozmiarów i oprzyrządowania, ale na pewno poprawniej zainwestować w dobry sprzęt renomowanych marek, gdyż będzie nam dłużej służyć bezawaryjnie przez dużo lat.
elementy
Author: Cesar Cardoso
Source: http://www.flickr.com


Robot kuchenny jest wielozadaniowy i nadaje się do przygotowywania wielu potraw. Sprzęt ubija, tworzy ciasto, miksuje, sieka, a nawet może tłoczyć sok z owoców. Z zasady nawet w prostszych modelach robotów jest nakładka do ubijania białek i śmietanki.


Robot kuchenny uruchamia się guzikiem, lub gałką. Zależnie od firmy i modelu mają parę stopni szybkości pracy. Przyrządy sterowane elektronicznie same dobierają właściwą prędkość, w innych typach trzeba ją ustawiać. Niemal każdy robot posiada niezwykle przydatny tryb pulsacyjny, także turbo, przydatny przy cięższych potrawach i twardych produktach. Robot kuchenny może być z miską, czy też z melakserem. Tradycyjny robot z miską, jaki miesza w jednym kierunku jest znakomity do wytwarzania ciast i kremów, sprawdzi się też do przygotowania sosów i dipów, ubijania piany, czy śmietany. Robot planetarny miesza w wielu kierunkach, zapewnia to szybsze i bardziej dokładne połączenie składników na ciasto, jakie wrzucimy do miski.


robot kuchenny


interes


Nowością na rynku są roboty kuchenne z zastosowaniem gotowania i podgrzania indukcyjnego, ale to nadzwyczaj kosztowne sprzęty.
Najwymyślniejsze roboty współpracują z maszynką do wytwarzania lodów, przystawką do mielenia ziarna na mąkę, nakładką do napełniania kiełbas, nakładką do obierania ziemniaków. Jednak większej części takich końcówek i przystawek nie ma w oprzyrządowaniu podstawowym i trzeba je kupić dodatkowo.

Tags: urządzenie, model, pracy, pomoc