Sieciowa baza telefonów komórkowych zaginionych.

Posted on 08/01/2020 8:17am

Każdy z nas cokolwiek kiedyś zapodział. Mógł to być aparat telefoniczny, bądź portfel z pieniędzmi i dokumentami. Zazwyczaj jednak nadzwyczaj boli zguba rzeczy wartościowych, które zostały skradzione.


rodzina
Author: Lőrincz Raul
Source: http://www.flickr.com


Polacy zbudowali system, który obniży zarazę przywłaszczania telefonów komórkowych (prześledź tutaj). Pierwsza platforma na świecie, przystępna za darmo dla każdego, internetowa baza aparatów skradzionych. W przypadku kradzieży, użytkownicy mają problem z identyfikacją własnych telefonów. IMEI to wyjątkowy numer identyfikacyjny, lub numer seryjny, który posiadają każde telefony komórkowe. Jest to przeważnie zestawienie 15 znaków, które można odszukać na srebrnej nalepce z tyłu telefonu i pod akumulatorem. Platforma w prosty sposób udaremni rejestrowanie skradzionych telefonów i powtórne wprowadzenie ich do sprzedania w jakimkolwiek kraju, gdzie funkcjonuje baza, jeżeli telefon został w niej zapisany.

Jeśli poszukujesz czegoś wyjątkowo porywającego na poruszany w tym poście temat, to kliknij oraz spójrz na tekst wspomnianego materiału.

Jeśli ktoś będzie próbował podłączyć do sieci, lub sprzedać podejrzany telefon komórkowy, uruchomiony zostanie automatycznie alarm, a system przekaże informacje o adresie IP, z jakiego usiłowano wystawić aparat telefoniczny do sprzedania w internetowych serwisach aukcyjnych, czy też ogłoszeniowych. Dział bezpieczeństwa wyśle tę informację do organów ścigania i do operatorów.


reklama
Author: Lőrincz Raul
Source: http://www.flickr.com


Na podobnej zasadzie działa baza skradzionych rowerów ( informacje).

Pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (http://kohut-kamien.pl/kamien-w-ogrodzie-galeria/) pokrewnego wpisu - on także jest godny uwagi.

Teoretycznie winna istnieć przynajmniej jedna taka baza w kraju prowadzona przez policję.
Baza skradzionych rowerów ma służyć zwłaszcza nabywającym rower użytkowany, ażeby nie nabyli przedmiotu skradzionego, także poszkodowanemu, żeby nagłośnić i upublicznić fakt kradzieży roweru.

Tags: telefon, sprzedaż, alarm, problem, kraj