W jaki sposób się rozwijała przez minione lata technologia zapisywania danych na płytkach, jakiego rodzaju możliwości może zaoferować blu ray.

Posted on 10/01/2020 7:21am

Jednym z największych przełomów jeśli chodzi o zapisywanie danych stało się wynalezienie płyty CD. Okazało się wtedy, że świat otrzymał nośnik bardzo wygodny w użytkowaniu, bezpieczny a równocześnie dużo bardziej pojemny w porównaniu z tradycyjnymi dyskietkami.


Początkowo standardowe płyty CD umożliwiały zapis około 700 MB danych, co wtedy w zupełności starczało. Lecz postęp technologiczny bez przerwy szedł w przód, więc i technologia zapisu na płytkach rozwijała się cały czas. W pewnej chwili ukazały się płyty lg dvd, które pozwalały na zapis na jednej stronie prawie dziesięć razy większą ilość danych od zwykłego CD. Jednak rozwój się na tym nie zatrzymał, gdyż aktualnie na lg blu ray będzie się mieścić aż 25 GB informacji, a w przypadku płytek dwustronnych nawet dwa razy więcej.




lg cinema 3d
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com


Jak można wywnioskować, z możliwości zapisywania tak dużej ilości danych będą korzystać nie tylko posiadacze komputerów, ale także przemysł (dodatkowe informacje) filmowy. Już DVD pozwalało na zapisanie filmów w bardzo dobrej jakości, zaś najnowszy standard, czyli blu ray daje wręcz kinową jakość.

Chcemy Cię zachęcić do tak samo interesujących wątków, które opracowaliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij w link i przeglądaj to, na co masz chęć.

I do tego właśnie między innymi jest stosowany, ponieważ lg cinema 3d obecne jest w coraz większej ilości mieszkań i domów. Podstawą zestawu domowego kina jest dobry odtwarzaczach, przykładowo niezwykle popularny jest model lg bd550 - kliknij strone.


Dodatkowo konieczny będzie markowy telewizor a także zestaw głośników. Jeżeli się wybierze dobre, markowe urządzenia, to rzeczywiście można się będzie zacząć czuć jak w prawdziwej sali kinowej.

Tags: projekt, dysk, technologia, Forma, jakość